Zoeken

Lasergraveren van groot formaat metalen platen – artikel in Sign+

001_LaserPro_S290

Lasergraveren van groot formaat metalen platen

In het Sign+ Magazine van deze maand staat onderstaand artikel over Gravure’85 en Signseen,  de leverancier van de nieuwe laser.  Groot formaat metalen platen lasergraveren

Signseen heeft bij Gravure’85 een machine geplaatst die groot formaat metalen kan markeren. “Het lasergraveren van metalen op groot formaat is toch wel bijzonder te noemen”, stelt Jan Willem Leendertz, managing director van Signseen. De leverancier verkocht een dergelijk toestel tot nu toe uitsluitend aan de industrie.

 

 

Wie veronderstelt dat het lasergraveren of markeren van metalen niet op groot formaat mogelijk is, heeft het mis. Gravure’85 bewijst namelijk het tegendeel. Eigenaar Ernst Hendriks van dit industriële graveerbedrijf was namelijk op zoek naar een machine die in één doorgang grote metalen platen kan markeren. Zijn zoektocht bracht hem uiteindelijk bij leverancier Signseen in Veenendaal.

Klantenkring

“Wij hebben een brede klantenkring”, vangt Hendriks aan. “Verschillende collega’s uit de sign- en graveerbranche bestellen bij ons producten, maar ook de voedingsmiddelenindustrie, horeca, scheepvaart, utiliteitsbouw, offshore en begrafenisondernemingen behoren tot onze klanten. Van een CO2 laser is bekend dat deze niet direct op metalen kan werken, tenzij met een speciale pasta wordt gewerkt, maar het resultaat wordt op den duur bruin, dof en vaal. Plus de markering ligt erop in plaats van erin.” In de voedingsmiddelenindustrie, waar wordt gewerkt met HACCP-normen, worden machines met daarop gemarkeerde typeplaten onder hoge druk gereinigd. Daar moeten de markeringen tegen bestand zijn en niet gaan verkleuren of vervagen. Hetzelfde geldt voor het graveren van grafmonumenten en ornamenten; teksten en foto’s moeten na jaren er nog zo goed als nieuw uitzien.

Diep zwart

Er waren dus meer redenen voor Gravure’85 om rond te kijken. Zoals het feit dat er veelvuldig verzoeken zijn om na vijf of tien jaar een naam, datum of tekstregel toe te voegen op een paneel/bord, die dan dezelfde kleur moet hebben. Mooi, egaal zwart vanuit elke kijkhoek was ook een van de vereisten. Plus duurzaamheid én grootformaat speelden een rol. “Wat dit laatste betreft, hebben we een aantal testen gedaan. Wanneer je opnieuw de plaat moet invoeren om een tweede deel van de markering te doen, ontstaan er toch lijnen in je werk en kleurverschil”, vertelt Hendriks. “Wij wilden graag dat een plaat in één werkdoorgang door de machine kon worden geschoven, maar doordat het veelal dichte kisten zijn, is dit niet mogelijk.”

graveren lasergraveren rvs metaal

Fiberlaser

De zoektocht eindigde bij leverancier Signseen, waar nu een LaserPro GCC S290LS lasermarkeermachine staat bij Gravure’85 in Hei- en Boeicop. Jan Willem Leendertz overtuigde mij van de GCC-kwaliteit, wat niet eenvoudig was na 18 jaar bij Gravograph Benelux,” zegt de koper. Leendertz, managing director van Signseen: “De fiberlaser (790×460 mm, 20/40 watt) is al langer in onze industriële divisie voor markeringen op metaal en kunststof. Dit is de eerste installatie bij een graveer-/signbedrijf dat zowel industriële markeringen als designproducten maakt. De GCC-machine biedt een unieke doorschuifmogelijkheid en geavanceerde algoritmes voor diepe zwarte gravures, met een lens die op diverse afstanden hetzelfde resultaat behaalt.”

RVS lasergraveren
RVS lasergraveren. Vierkantjes in verschillende kleuren.

Leendertz vervolgt: “Roestvrijstaal op deze manier met een fiberlaser bewerken, is toch wel bijzonder te noemen. De machine draait nu een half jaar en op unieke wijze houdt Gravure’85 zich bezig met grootformaat metalen markeren. Een fiberlaser machine is veel efficiënter qua energie vergeleken met een YAG laser. Tegenwoordig kunnen fibers met verschillende frequenties werken op uiteenlopende materialen, ook plastics. Met name in de automotive industrie wordt gewerkt met fiber, deze techniek wordt hier zelfs een concurrent van zeefdruk. Nog een voordeel is dat je kunt variëren tussen diep zwart en verschillende kleurschakeringen door de frequentie/wave vorm combinatie te veranderen. En met de fiberlaser onstaat geen ruwheid, waardoor de markering voldoet aan HACCP normen.” Gravure’85 heeft dagelijks een goed gevulde machine draaien, waarmee – niet onbelangrijk – met de reeds in het bedrijf toegepaste software wordt gewerkt.

www.gravure85.nl

www.signseen.nl

 

Blije klanten
Uitstekend
Gebaseerd op 243 recensies
Shapelements
Very skilled company. Good communication, they think along with you in every unique situation. Fast delivery of high quality parts. Definitely recommended!
Reactie van de eigenaar:Goedemorgen Stijn, wij worden er bijna verlegen van, maar het was voor ons een leuke uitdaging, bijzondere en originele vormen die wij eerst op maat moesten maken en daarna op de juiste wijze graveren. Onze mensen werden uitgedaagd om heel goed op te letten. Bedankt en tot een volgende keer. Ernst
Huub J.
Fijne communicatie en goed advies. Ook het product in prima staat ontvangen. Hartelijke dank.
Reactie van de eigenaar:Graag gedaan Huub, mooi dat jij en jouw collega's de tijd en de moeite nemen om een dergelijke gedenkplaquette te maken voor de bemanning van de Bristol Blenheim. Jonge mannen die hun leven voor onze vrijheid hebben verloren. Lest we forget. Groeten Ernst
Marjolein D.
Ik was op zoek naar een bedrijf wat gedenkplaatjes maakt. Het team van Gravure85 heeft deskundig advies gegeven en is heel behulpzaam geweest bij het zoeken van het juiste ontwerp, lay-out en lettertype, ect. Ook de service was uitstekend. Ze garanderen honderd procent tevredenheidsgarantie. Dat is ook echt zo. Kortom ik kan dit bedrijf van harte aanbevelen!
Reactie van de eigenaar:Bedankt voor jouw reactie Marjolein, voor ons is het altijd de uitdaging om de wensen van de klant, familie te vertalen naar iets wat graveer technisch mogelijk is en ook nog binnen een bepaald budget valt. Een gedenkplaat of grafmonument bestellen voor 1 van je ouders is iets dat je maar 1 of 2 keer in je leven zal doen en waar je dus nooit ervaring in krijgt. Je moet vaak ook rekening houden met de wensen van andere familieleden. Het maken van gedenkplaten is vaak een soort van proces waar je in verschillende stappen komt naar het uiteindelijke resultaat. Groeten Ernst
De laatste blogs