Zoeken

Graveerwerk wel of niet inlakken?

Laat je een naambord of monument maken, dan wil je natuurlijk dat het er precies zo uit ziet als je hebt bedacht. Daarom is het handig om van te voren te bedenken of je de gravure wel of niet ingelakt wilt hebben. Wat zijn de verschillen?

Wel ingelakt

Kies je voor een ingelakte gravure, dan worden de gegraveerde lijnen gevuld met verf in een kleur naar keuze. Daardoor krijg je een groter contrast met de plaat zelf. We kunnen inlakken in elke RAL-kleur, en ook verschillende kleuren combineren.

Inlakken wordt vaak gebruikt bij naamborden voor bedrijven en typeplaten waar een gekleurd logo op komt.

Niet ingelakt en freesbanen

Wordt een gravure niet ingelakt, dan blijf je de kleur van het oorspronkelijke materiaal zien. Het contrast van de tekst of afbeelding met het naambord of monument is dan minder groot dan bij inlakken. Daardoor ziet het er chique uit.

Je moet je wel realiseren dat je zonder inlakken altijd de freesbanen blijft zien. Die ontstaan doordat de frees tijdens het graveren heen en weer door het materiaal gaat. De één vindt dat juist mooi, een ander juist niet.

Niet inlakken doen we vaak bij een naambord omdat mensen het heel mooi vinden. En als je een bord eerst niet inlakt kunnen we het later altijd nog inlakken.

Voorbeelden

Op de foto’s zie je een paar voorbeelden niet-ingelakte borden met freesbanen en van ingelakte borden. We hopen dat je hiermee een goede keuze kunt maken.

Blije klanten
Uitstekend
5.0
Gebaseerd op 269 recensies
Luc S.
6 maanden ago
Zeer mooi naambord met prima afwerking. Op tijd geleverd zoals afgesproken. Zeer goede communicatie tijdens aanvraag opmaak offerte en verdere afhandeling van de bestelling.
Reactie van de eigenaar:Fijn dat jij tevreden bent Luc, daar doen wij het voor. Het vraagt soms wat heen en weer mailen en uitleggen waarom iets wel of niet kan, maar als wij dan zo'n reactie krijgen, dan zijn wij ook blij en tevreden.
Bernadine de Mooij-de V.
1 jaar ago
Wij zijn ontzettend blij met het gegraveerde brievenbusplaatje van Gravur85! De service was geweldig. Ze dachten echt mee om het ontwerp perfect af te stemmen. Heel fijn dat zelfs de ja/nee-sticker in de gravure is verwerkt. Daarnaast sluit de achtergrondkleur van het bordje precies aan bij het hout van de brievenbus. Snelle levering en topkwaliteit, echt een aanrader!

Familie de Mooij
Reactie van de eigenaar:Dank je wel Bernadine, fijn om iets moois te mogen maken voor iemand en dan beloont te worden met zo'n positieve review. Iedereen blij.
Tim V.
1 jaar ago
Prachtige gravering, leveren snel en zoals beloofd. Aanrader! Ik kom er vaker terug.
Reactie van de eigenaar:Een mooie gravure dat is zeker, maar ook heel mooi hout dat jij zelf hebt aangeleverd. Ziet er geweldig uit. Het was volgens mij een geschenk voor iemand, ik hoop dat die persoon er blij mee is
De laatste blogs
Een QR-code graveren op een industrieel plaatje voor de installatie bouw.

Gegraveerde QR-codes als antwoord op toenemende fraude

Ontdek waarom gegraveerde QR-codes een veiligere en duurzamere oplossing zijn dan stickers. Door het graveren blijft de code permanent leesbaar en beter bestand tegen slijtage en weersinvloeden. Daarnaast bespreken we welke materialen en graveertechnieken het meest geschikt zijn, zodat je een weloverwogen keuze kunt maken.

Lees meer >