Zoeken
Geniet van je vakantie. Wij zijn gewoon geopend!

Graveerwerk wel of niet inlakken?

Laat je een naambord of monument maken, dan wil je natuurlijk dat het er precies zo uit ziet als je hebt bedacht. Daarom is het handig om van te voren te bedenken of je de gravure wel of niet ingelakt wilt hebben. Wat zijn de verschillen?

Wel ingelakt

Kies je voor een ingelakte gravure, dan worden de gegraveerde lijnen gevuld met verf in een kleur naar keuze. Daardoor krijg je een groter contrast met de plaat zelf. We kunnen inlakken in elke RAL-kleur, en ook verschillende kleuren combineren.

Inlakken wordt vaak gebruikt bij naamborden voor bedrijven en typeplaten waar een gekleurd logo op komt.

Niet ingelakt en freesbanen

Wordt een gravure niet ingelakt, dan blijf je de kleur van het oorspronkelijke materiaal zien. Het contrast van de tekst of afbeelding met het naambord of monument is dan minder groot dan bij inlakken. Daardoor ziet het er chique uit.

Je moet je wel realiseren dat je zonder inlakken altijd de freesbanen blijft zien. Die ontstaan doordat de frees tijdens het graveren heen en weer door het materiaal gaat. De één vindt dat juist mooi, een ander juist niet.

Niet inlakken doen we vaak bij een naambord omdat mensen het heel mooi vinden. En als je een bord eerst niet inlakt kunnen we het later altijd nog inlakken.

Voorbeelden

Op de foto’s zie je een paar voorbeelden niet-ingelakte borden met freesbanen en van ingelakte borden. We hopen dat je hiermee een goede keuze kunt maken.

Blije klanten
Uitstekend
5.0
Gebaseerd op 289 recensies
Peter H.
7 maanden geleden
Wij wilden een mooie tekst op het weerstation van onze nieuwe boot. Ernst heeft goed meegedacht en wij zijn heel blij met het eindresultaat. Hier wordt je gewoon nog als vanouds geholpen. Een aanrader dus.
Reactie van de eigenaar:Bedankt Peter voor deze lovende woorden, wij kunnen je alleen maar een behouden vaart toewensen
Piet A.
9 maanden geleden
Met Gravure 85 hebben we , voor de tweede keer, zeer positieve ervaringen. Snelle reactie op bestelling, nette voorvertoning hoe het er uit ziet en prima aflevering in de juiste verpakking. echt prima.
Reactie van de eigenaar:Graag gedaan Piet, wij zijn zelf altijd weer blij als wij zo'n mooie gegraveerde vlinder aan een klant kunnen leveren. Een vlinder of een vogel, het zijn universele symbolen die vaak bij een graf of gedenkplek worden geplaatst als uiting van verdriet en leegte omdat die ander is weggevlogen. Als dezelfde klant later weer een vlinder bij ons besteld, dan hebben wij het blijkbaar goed gedaan.
Serge DE M.
1 jaar geleden
Als verjaardag geschenk wilden we iets origineler dan een barbie pop voor onze 2 kleindochters en uiteindelijk zijn het 2 bomen geworden, een appelboom en een perenboom. Om het onderscheid te maken hebben we voor elk ook een gravure besteld met hun naam en hun geboortedatum. Bij GRAVURE 85 NL hebben wij onze keuze gemaakt en het resultaat was uitstekend. Ik kan deze firma graag aanraden voor gravure werken !
Reactie van de eigenaar:Dank je wel voor jouw review Serge, wij zelf plaatsen ook om verschillende redenen fruitbomen en een bordje erbij zetten, geeft gewoon iets extra's. Het laat zien dat er niet zomaar een boom in de grond is gestoken, maar dat er echt een bepaalde reden achter zit. Met vriendelijke groeten Ernst Hendriks
De laatste blogs
RVS Frezen graveerbedrijf

Kan je zelf RVS graveren?

Kan je zelf RVS graveren? Dat kan, maar roestvrij staal is hard en laat weinig ruimte voor fouten. In dit artikel lees je welke technieken er zijn, zoals lasergravure en freesgraveren, wat je nodig hebt om zelf te graveren en welke risico’s je loopt: onvoldoende contrast, roestvorming en onleesbare tekst. Ook lees je wanneer professioneel RVS graveren de betere keuze is, bijvoorbeeld voor typeplaten, bedieningspanelen en veiligheidslabels.

Lees meer >