Zoeken

Graveerwerk wel of niet inlakken?

Laat je een naambord of monument maken, dan wil je natuurlijk dat het er precies zo uit ziet als je hebt bedacht. Daarom is het handig om van te voren te bedenken of je de gravure wel of niet ingelakt wilt hebben. Wat zijn de verschillen?

Wel ingelakt

Kies je voor een ingelakte gravure, dan worden de gegraveerde lijnen gevuld met verf in een kleur naar keuze. Daardoor krijg je een groter contrast met de plaat zelf. We kunnen inlakken in elke RAL-kleur, en ook verschillende kleuren combineren.

Inlakken wordt vaak gebruikt bij naamborden voor bedrijven en typeplaten waar een gekleurd logo op komt.

Niet ingelakt en freesbanen

Wordt een gravure niet ingelakt, dan blijf je de kleur van het oorspronkelijke materiaal zien. Het contrast van de tekst of afbeelding met het naambord of monument is dan minder groot dan bij inlakken. Daardoor ziet het er chique uit.

Je moet je wel realiseren dat je zonder inlakken altijd de freesbanen blijft zien. Die ontstaan doordat de frees tijdens het graveren heen en weer door het materiaal gaat. De één vindt dat juist mooi, een ander juist niet.

Niet inlakken doen we vaak bij een naambord omdat mensen het heel mooi vinden. En als je een bord eerst niet inlakt kunnen we het later altijd nog inlakken.

Voorbeelden

Op de foto’s zie je een paar voorbeelden niet-ingelakte borden met freesbanen en van ingelakte borden. We hopen dat je hiermee een goede keuze kunt maken.

Blije klanten
Uitstekend
5.0
Gebaseerd op 282 recensies
Wess V.
1 maand geleden
Wat een geweldige service en vriendelijkheid! Een aanrader.
Romy S.
1 jaar geleden
Binnen extreem korte tijd hebben ze onze bestelling perfect geleverd. Ernst dacht actief mee over de gravure en de technische haalbaarheid, wat we enorm hebben gewaardeerd. Snelle communicatie, professioneel resultaat – absoluut een aanrader!
Reactie van de eigenaar:Het was wel even spannend of het allemaal op tijd zou lukken maar dan zetten de mensen een beetje extra spoed achter het werk, maar wel met behoud van kwaliteit. Bedankt voor de opdracht, het vertrouwen en jouw review
L K.
5 maanden geleden
Prachtige gravure, snel gemaakt en geleverd. Mooie kwaliteit en precies zoals ik hoopte. Dankjewel!
Reactie van de eigenaar:Graag gedaan en wie weet tot een volgende keer.
De laatste blogs

Hoe worden gegraveerde kunststof plaatjes bestand gemaakt tegen brandstof en olie?

Gegraveerde kunststof plaatjes in een omgeving met olie, brandstof en reinigers? In dit artikel ontdek je welke kunststoffen (zoals POM, PA, PE/PP en PTFE) vaak het meest resistent zijn, waarom freesgraveren meestal robuuster is dan laser, en hoe inlakken, laminaat en slimme montage de leesbaarheid beschermen. Inclusief praktisch testplan met blootstelling, wrijving en reiniging—zodat je typeplaatjes industrie-proof blijven.

Lees meer >

Kunnen resopal plaatjes worden gebruikt voor het labelen van leidingen in de machinekamer?

Kun je resopal plaatjes gebruiken voor leidingmarkering in de machinekamer? In dit artikel lees je wanneer kunststof graveerplaatjes geschikt zijn bij hitte, vocht, olie en trillingen, en wanneer RVS of aluminium beter is. Je krijgt praktische tips voor tekst, letterhoogte, kleurcontrast en bevestiging (kabelbinders, schroeven, lijm). Zo maak je industriële labels die veilig, eenduidig en blijvend leesbaar zijn—en voorkom je loslatende of onleesbare leidinglabels.

Lees meer >