Zoeken

Graveerwerk wel of niet inlakken?

Laat je een naambord of monument maken, dan wil je natuurlijk dat het er precies zo uit ziet als je hebt bedacht. Daarom is het handig om van te voren te bedenken of je de gravure wel of niet ingelakt wilt hebben. Wat zijn de verschillen?

Wel ingelakt

Kies je voor een ingelakte gravure, dan worden de gegraveerde lijnen gevuld met verf in een kleur naar keuze. Daardoor krijg je een groter contrast met de plaat zelf. We kunnen inlakken in elke RAL-kleur, en ook verschillende kleuren combineren.

Inlakken wordt vaak gebruikt bij naamborden voor bedrijven en typeplaten waar een gekleurd logo op komt.

Niet ingelakt en freesbanen

Wordt een gravure niet ingelakt, dan blijf je de kleur van het oorspronkelijke materiaal zien. Het contrast van de tekst of afbeelding met het naambord of monument is dan minder groot dan bij inlakken. Daardoor ziet het er chique uit.

Je moet je wel realiseren dat je zonder inlakken altijd de freesbanen blijft zien. Die ontstaan doordat de frees tijdens het graveren heen en weer door het materiaal gaat. De één vindt dat juist mooi, een ander juist niet.

Niet inlakken doen we vaak bij een naambord omdat mensen het heel mooi vinden. En als je een bord eerst niet inlakt kunnen we het later altijd nog inlakken.

Voorbeelden

Op de foto’s zie je een paar voorbeelden niet-ingelakte borden met freesbanen en van ingelakte borden. We hopen dat je hiermee een goede keuze kunt maken.

Blije klanten
Uitstekend
Gebaseerd op 263 recensies
Sonja Z.
Hele fijne snelle communicatie en handelingen. Wij hadden met spoed een 100-tal schildjes nodig, de algehele communicatie was snel, overleg prima, 2 dagen later ontvangen. Schildjes zien er super uit !!
Reactie van de eigenaar:Jij nog bedankt voor de opdracht Sonja, een dergelijke snelle levering kan alleen als de klant ook zelf flexibel is in zijn of haar wensen. Wij doen wat wij kunnen en in overleg komen wij er vaak wel uit. Bedankt voor jouw review.
Leny W.
Wat een fijn contact met de medewerkers van Gravure85. Zij dachten mee en kwamen met tips en mogelijkheden om een mooi herdenkingsplaatje te graveren en namen ons mee in het maak proces. Het maken en verzenden ging vlot zodat we het plaatje op tijd in handen kregen. Compliment voor Gravure 85
Reactie van de eigenaar:Jij ook bedankt Leny, bij een order van een industrie is levertijd vaak heel belangrijk, maar juist ook bij herdenkingsplaatjes luistert het ook nauw. Vaak wil men het op een bepaalde datum onthullen en dan is het voor ons een uitdaging om alles op tijd klaar te krijgen. Fijn dat het plaatje bij jullie op tijd is aangekomen. Groeten Ernst
Serge DE M.
Als verjaardag geschenk wilden we iets origineler dan een barbie pop voor onze 2 kleindochters en uiteindelijk zijn het 2 bomen geworden, een appelboom en een perenboom. Om het onderscheid te maken hebben we voor elk ook een gravure besteld met hun naam en hun geboortedatum. Bij GRAVURE 85 NL hebben wij onze keuze gemaakt en het resultaat was uitstekend. Ik kan deze firma graag aanraden voor gravure werken !
Reactie van de eigenaar:Dank je wel voor jouw review Serge, wij zelf plaatsen ook om verschillende redenen fruitbomen en een bordje erbij zetten, geeft gewoon iets extra's. Het laat zien dat er niet zomaar een boom in de grond is gestoken, maar dat er echt een bepaalde reden achter zit. Met vriendelijke groeten Ernst Hendriks
De laatste blogs