Zoeken

Graveerwerk wel of niet inlakken?

Laat je een naambord of monument maken, dan wil je natuurlijk dat het er precies zo uit ziet als je hebt bedacht. Daarom is het handig om van te voren te bedenken of je de gravure wel of niet ingelakt wilt hebben. Wat zijn de verschillen?

Wel ingelakt

Kies je voor een ingelakte gravure, dan worden de gegraveerde lijnen gevuld met verf in een kleur naar keuze. Daardoor krijg je een groter contrast met de plaat zelf. We kunnen inlakken in elke RAL-kleur, en ook verschillende kleuren combineren.

Inlakken wordt vaak gebruikt bij naamborden voor bedrijven en typeplaten waar een gekleurd logo op komt.

Niet ingelakt en freesbanen

Wordt een gravure niet ingelakt, dan blijf je de kleur van het oorspronkelijke materiaal zien. Het contrast van de tekst of afbeelding met het naambord of monument is dan minder groot dan bij inlakken. Daardoor ziet het er chique uit.

Je moet je wel realiseren dat je zonder inlakken altijd de freesbanen blijft zien. Die ontstaan doordat de frees tijdens het graveren heen en weer door het materiaal gaat. De één vindt dat juist mooi, een ander juist niet.

Niet inlakken doen we vaak bij een naambord omdat mensen het heel mooi vinden. En als je een bord eerst niet inlakt kunnen we het later altijd nog inlakken.

Voorbeelden

Op de foto’s zie je een paar voorbeelden niet-ingelakte borden met freesbanen en van ingelakte borden. We hopen dat je hiermee een goede keuze kunt maken.

Blije klanten
Uitstekend
5.0
Gebaseerd op 282 recensies
Margot Van den E.
6 maanden geleden
Product van zeer hoge kwaliteit, snelle levering en goede communicatie. Top!
Reactie van de eigenaar:Graag gedaan Margot, Wij hebben het met plezier gemaakt en ons plezier wordt alleen maar groter als een klant zoals jij zo positief reageert. Dat vergroot de trots en het plezier in het werk van onze medewerkers. Groeten Ernst
joris van S.
3 maanden geleden
Voor de receptie balie hebben wij een nieuwe frontplaat laten ontwerpen. Dankzij de professionele medewerking met Astrid Reparon hebben wij nu een mooi RVS paneel met de frees verdiept en gegraveerd verkregen.
Reactie van de eigenaar:Beste Joris, mede namens Astrid hartelijk dank voor deze lovende woorden en de prettige samenwerking. Hopelijk zullen jullie lang plezier hebben van het nieuwe bedieningspaneel.
Hilke C.
9 maanden geleden
Topservice!
Reactie van de eigenaar:Bedankt Hilke, graag tot een volgende keer. Groeten Ernst
De laatste blogs

Hoe snel kunnen gegraveerde plaatjes worden geleverd tijdens een scheepsreparatie of refit?

Tijdens een scheepsreparatie of refit wil je gegraveerde plaatjes zonder vertraging op de werf. In veel gevallen kan gegraveerde plaatjes levering al binnen 1–2 werkdagen, en bij spoed soms sneller—mits je bestanden, maatvoering en nummerreeksen in één keer kloppen. Je leest welke factoren de doorlooptijd bepalen (materiaal, lasergraveren vs. freesgraveren, nabewerking en logistiek), plus een praktische spoed-checklist om fouten in tekst, serienummers en lay-out te voorkomen. Ook krijg je tips voor levering aan boord of op de werf per werkpakket. Welke combinatie is voor jouw planning het snelst?

Lees meer >

Waarom kiezen scheepswerven voor freesgravure in plaats van geprinte labels?

In een maritieme omgeving falen geprinte labels vaak door UV, zoutnevel, chemicaliën en schuren. Freesgravure (mechanisch graveren) snijdt tekst verdiept in RVS, aluminium, messing of kunststof, waardoor markering jarenlang leesbaar blijft. In dit artikel lees je wanneer je inverven/inlakken inzet, welke bevestiging werkt en waarom ±2,2 mm letterhoogte helpt voor veilige, traceerbare scheepswerfmarkering. Benieuwd welke keuze het beste past bij jullie toepassing?

Lees meer >